- Reklama -aktuálně

Potřebujete potvrzení o vyplacených důchodech k daňovému přiznání? Žádat o něj můžete také emailem nebo telefonicky

Sociální pojišťovna v těchto dnech již poskytuje seniorům potvrzení o vyplacených důchodových dávkách.

„Zejména pracující důchodci je potřebují k daňovému přiznání za předchozí kalendářní rok. Senioři by si vyžádání potvrzení, zejména v současné nepříznivé epidemiologické situaci, neměli nechávat na poslední chvíli. Využívat je třeba především telefonickou a mailovou komunikaci,“ uvedla mluvčí Sociální pojišťovny Zuzana Dvoráková. Důchodci tak stihnou lhůtu pro podávání daňových přiznání do konce března a Sociální pojišťovně to pomůže plynule vyřizovat jejich žádosti.

Důchodový věk? Opět by se měl prodlužovat. Asi za dva měsíce
O potvrzení mohou senioři požádat Informačně-poradenské centrum telefonicky na bezplatné lince 800 123 123 nebo elektronicky prostřednictvím formuláře na webové stránce Sociální pojišťovnyFormulář pro otázky, případně na mailové adrese podatelna@socpoist.sk. .

Důchodce, který má zřízenou e-schránku na portálu www.slovensko.sk, může o potvrzení požádat i prostřednictvím ní a potvrzení dostane touto cestou.

Jednota důchodců žádá vládu zvýšit penze o 3%. Češi chtějí přidat svým penzistům 8,2 %
„Pobočky a klientská centra Sociální pojišťovny připravují na žádost důchodce potvrzení většinou na počkání. Byl-li však důchod přiznán v předchozím roce nebo byla provedena změna v jeho vyplácení, příprava potvrzení trvá déle. Ústředí Sociální pojišťovny ho v takovém případě posílá důchodci na adresu jeho bydliště poštou. I proto je vhodné, aby klient o dokument požádal v časovém předstihu. Pokud ho žádá osobně v pobočce, je třeba se prokázat občanským průkazem,“ vysvětlila Dvoráková. Pobočka může potvrzení v zájmu ochrany osobních údajů vydat pouze konkrétnímu důchodci. Jiné osobě jej může poskytnout jen na základě předloženého zmocnění.

Potvrzení o pobírání důchodu (bez uvedení výše důchodu) pro bezplatné cestování vlakem vyhotovuje Sociální pojišťovna seniorům vždy na počkání ve svých pobočkách a v Informačně-poradenském centru.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články