- Reklama -aktuálně

Plazmový řezací stroj: Tipy, které vám pomohou s výběrem

Plazmová řezačka je skvělou volbou pro řezání různých materiálů. Díky tomu, že se hodí pro dělení vodivých i nevodivých materiálů, její využití je poměrně široké. Navíc umožňuje snížení nákladů a kvalita řezu zůstává na vysoké úrovni.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj může mít různý výkon. Zatímco u hobby přístrojů se hodnoty výkonu zas tolik neliší, u profesionálních řezaček jde o velmi důležitý parametr. Pokud přemýšlíte, jaká plazmová řezačka pro vás bude nejlepší, můžete se také řídit dle výkonu. Platí totiž obecné pravidlo, že na 1 mm materiálu je potřebný výkon zhruba 3–5 A. V závislosti na tom, jak tlusté materiály budete zpracovávat, je vhodné vybírat výkon. Pro nerezovou ocel a hliník je navíc dobré připočítat navíc ještě zhruba 20 % výkonu. Plasmová řezačka je perfektní volbou pro dělení tenkých a středně tlustých materiálů do 180 mm.

Kompresor

Dalším parametrem, na který je dobré se při výběru zaměřit, je kompresor. Řada zařízení jej totiž má rovnou zabudovaný. Odpadají vám tak starosti se sháněním zdroje stlačeného vzduchu. Ovšem dostupné jsou i plazmy bez kompresoru, v takovém je třeba zakoupit ho zvlášť. Při výběru kompresoru je dobré zvolit ten, který má filtr vody a olejů. Díky němu lze předejít znečišťování hořáku či celé řezačky.

Plasmový řezací stroj

Plasmový řezací stroj je velmi citlivý na různé nečistoty, zejména samotný hořák. Proto je tak důležitá jednotka filtrující vodní a olejové páry. I tak je však třeba počítat s tím, že zejména díly hořáku je nutné poměrně často měnit. Vybírejte proto řezačku, která má tyto spotřební materiály snadno dostupné — elektrody, plazmové trysky, hubice, difuzory a podobně.

Plazmová řezačka disponuje moderní technologií a jedná se tak o spolehlivé a efektivní zařízení. Nabídka je poměrně široká, pro občasné využívání si vystačí s běžně dostupnými hobby plazmami.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články