- Reklama -aktuálně

Pojišťovna reaguje na napjatou situaci : V případě vycestování na Ukrajinu cestovní pojištění neplatí

Klientům, kteří vycestují na Ukrajinu poté, co bylo vyhlášeno doporučení resortu zahraničí necestovat, cestovní pojištění neplatí.

Ukrajinští vojáci na obrněném bojovém vozidle během cvičení v rámci Operace společných sil v kontrolovaném prostoru v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny.
Vzhledem ke zvyšující se pravděpodobnosti náhlého zhoršení bezpečnostní situace na Ukrajině v souvislosti s aktuálním napětím mezi Ruskem a Ukrajinou Ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí SR (MZV a EZ SR) doporučuje občanům Slovenska necestovat na Ukrajinu bez ohledu na účel cesty. V této souvislosti nabízíme informaci o aktuálně omezené platnosti cestovního pojištění na Ukrajině, píše v tiskové zprávě pojišťovna Uniqa.

Jaký je sociální systém na Slovensku? Analýza ukazuje, že na pomoc ve stáří dáváme stále více peněz
Klienti, kteří se nacházejí na území Ukrajiny a vycestovali tam ještě předtím, než MZV a EZ SR vydalo doporučení necestovat tam, mají cestovní pojištění platné. UNIQA však upozorňuje, že v případě, kdy by došlo k extrémním situacím, možnosti poskytování asistenční služby se zajištěním repatriace a poskytováním zdravotní péče budou velmi omezené.

Klientům, kteří vycestují na Ukrajinu poté, co bylo vyhlášeno doporučení MZV a EZ SR necestovat, cestovní pojištění neplatí.

Připomínáme také, že cestovní pojištění není platné již delší dobu ani na územích Ukrajiny, která jsou již dlouhodobě mimo kontrolu vlády a kde je vyhlášen zákaz vstupu (části území Doněcké a Luhanské oblasti).

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články