- Reklama -aktuálně

Za pár dní ti začíná první semestr? Podívej se na několik tipů.

Nyní vstupujete do neznáma. Akademické prostředí je úplně jiné, než to, na které jste byli zvyklí. Stačí se ale držet několika tipů a vše půjde jako po másle.

V první řadě není na škodu si už o prázdninách udělat malý náskok. Pokud nechcete být ničím zaskočeni, příprava je poměrně důležitá. Cenné informace naleznete nejen na webu školy, ale také na sociálních sítích od starších spolužáků a absolventů. zjistíte tak předem to, co byste jinak museli zjišťovat za pochodu. Kamarád ze staršího ročníku zkrátka vždy bude nejlepší pomůckou ve studiu.

Už od začátku vysokoškolského studia je zásadní vaše účast na přednáškách. Velmi často se na nich látka probírá pomocí příkladů, což vám pomůže si teorii lépe pamatovat. Pokud si navíc budete dělat výpisky, látka se vám přirozeně zažije. Můžete také snadno odhadnout, co je pro vyučujícího důležité a také dostanete možnost veškeré nesrovnalosti ihned konzultovat.

Tip: Na začátku pro vás bude vše nové a pravděpodobně budete mít práce nad hlavu. Využijte proto možnosti vypracování podkladů seminárních prací, stejně jako řada dalších studentů. Získáte tak podklady seminární práce na zakázku anonymně a od profesionálů v oboru.

Vysokoškolské studium klade obrovské požadavky na samostudium a oproti střední škole vás opravdu nikdo nebude vodit za ručičku. S tím přichází i velké požadavky na vlastní disciplínu a samostudium, které si musíte brzy osvojit. Řada vysokoškoláků propadá prokrastinaci a jedinou možností tak je vytvořit si jasný plán práce, kterého se budete už ze startu držet.

Protože víc hlav víc ví, je užitečné spojit síly s ostatními spolužáky. perfektní jsou skupiny prváků na sociálních sítích.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články